KARLÍN

Ptáte se „Proč zrovna Karlín?“ KARLÍN není jen pohodové místo pro život, KARLÍN je životní styl. Sami v této městské části několik let žijeme a danou lokalitu velmi dobře známe. Karlín znamená senzitivní propojení historických památek s platanovými alejemi a parky, propojení prvorepublikových činžovních domů s novou architekturou a mladou energií novodobého života.

Karlíně je pulzující pražská čtvrť, která propojuje městský život s kavárnami, restauracemi, přírodou, kulturou s klidným bydlením. Nabízí rychlou dostupnost centra města, veškerou občanskou vybavenost, tak i kvalitní veřejné prostory s dostatkem zeleně v blízkosti řeky. Rozkvetlé sakury, aleje platanů, ranní káva pod korunami stromů, piknik v parku na Karlínském náměstí, večerní procházky podél řeky, tato nezaměnitelná atmosféra dělá Karlín Karlínem.

V Karlíně můžete být městu tak blízko a zároveň tak daleko, jak jen chcete. Karlín znamená komfort pro obyvatele, kteří nechtějí mrhat svým časem a je pro ně důležité pohodlí a soukromí.

Paleta plná nevšedních chutí

Tady si přijde na své opravdu každý gurmán. V Karlíně je možné najít veškeré možné i nemožné kuchyně a gastronomické zážitky. Najdete zde několik pekáren, které zajistí každodenní voňavý chléb k snídani, na pivo nebo dvě, můžete vyrazit na stojáka nebo posedět na zahrádkách a o chuťové buňky se skvěle postarají i kreativní bistra nebo příjemné kavárny.

Kulturní balzám na duši

Procházkou na Vítkov, na koncert do Fóra Karlín, za slavnými muzikály do Karlínského hudebního divadla nebo jen tak za zábavou do místního klubu, ani jedno není problém. Karlín je místem mnoha mladých a nadaných umělců, designérů i architektů. Konají se tu pravidelně kulturní i společenské akce všeho druhu, a to včetně koncertů hudebních hvězd z celého světa.  Každý večer může být jiný.

Pohoda nade vše

Vyjít z domu a nadechnout se čerstvého vzduchu, projít se kolem Vltavy až do centra a tak udělat něco pro své zdraví? Vyčistit si hlavu díky běhu v parku nebo jen tak se protáhnout? Tady může každý pro svou osobní pohodu vyvíjet různorodé sportovní aktivity jako je např běh, cyklistika na místní cyklostezce, joga v parku nebo i kolektivní sport jako je beach volejbal v neskutečné atmosféře Karlínských Kasáren. Nebo potřebujete vypustit po těžkém pracovním dnu? Klidnou chvilku Vám bezesporu zajistí i místní wellness.

Všude kousek

Do centra pěšky za pár minut, pokud se nechce pěšky, tak metrem ještě rychleji. Metrem nebo tramvají cesta trvá okamžik. Příjemnou dopravu bez zácpy zajišťuje i cyklostezka podél Vltavy a autem to zabere asi minutu k nájezdu na magistrálu. Autobusové nádraží Florenc a Hlavní nádraží jsou v pěší dostupnosti za několik minut. Na mezinárodním letišti Václava Havla jste do půl hodiny.