Rezidence Vltava

Adresa
Za Karlínským přístavem 683, 186 00 Praha 8-Karlín
Realizace
2014 – 2015
Počet bytů
105
Veřejná doprava u rezidence
tramvajové stanice (Křižíkova, č. linky 3, 8, 24 a 92)
metro B Křižíkova

Rezidence Vltava je další originální novostavbou, která každého zaujme svou elegancí a čistými tvary. Nachází se přímo na nábřeží Vltavy, patnáct minut pěšky od Náměstí Republiky, téměř v centru města a přece obklopena přírodou a je bezpochyby další stavbou měnící Karlín na pohodové místo pro život. Světlo, prostor a harmonie, tak tím se inspiroval nadčasový architektonický návrh této rezidence vycházející z konceptu renomovaného švýcarského ateliéru.

Rezidence Vltava je především pro ty, jimž záleží na pohodlném bydlení a moderním životním stylu. Proto je všem bytům společný vysoký standard provedení. V rezidenci se nachází 105 bytových jednotek, které jsou umístěny v devíti patrech s rozdílnou úrovní podlaží sousedních bytů a okny téměř k podlaze. Velikost se pohybuje od 35 m2 až po opravdu prostorné apartmány, které čítají až 300 m2. Přízemní byty vlastní předzahrádky jako stvořené pro příjemnou snídani nebo podvečerní skleničku s blízkými, rodinné oslavy, grilování nebo poklidnou relaxaci s knížkou na čerstvém vzduchu a to vše přímo v centru. Byty v dalších patrech vlastní lodžie, které jsou situovány směrem na jih k vnitřnímu parčíku a okolní zástavbě, která rezidenci zajišťuje klid od frekventovaných ulic. Byty v nejvyšším patře jsou doplněny příjemnými střešními terasami, kde lze mít svou vlastní zeleň, bylinky, posezení nebo venkovní wellness.

V rezidenci zajišťuje komfortní pohodlí 24hodinová recepční služba, ale i možnost vyjet výtahem přímo do svého bytu. V domě jsou taktéž sklepy a dvě podzemní patra pro parkování vozů obyvatel. Další bezpochybnou výhodou jsou obchody s rozmanitou nabídkou zboží, stylové kavárny, pošta, čistírny a další služby přímo v areálu rezidence Vltava a sousedních budovách.

Co se týče dopravní dostupnosti z rezidence je blízko opravdu všude. Do školy, do parku, banky, restaurace, fitness na golf či tenis aj. Veřejnou dopravu zde zaštiťuje tramvajová zastávka pár metrů od rezidence, metro a zastávka Křižíkova je dva bloky od domovních dveří. Pokud se zachce člověku zpestřit svou dopravu, lze využít Přívoz Karlín –Rohanský ostrov a Štvanice. Přímo před domem vede cyklostezka podél Vltavy. Cestu i život v rezidenci usnadňuje i vlídné opatření, které přispívá k nízké hlučnosti a živé atmosféře celého areálu, jelikož část ulic v těsné blízkosti domu jsou výhradně pro pěší.