RIVER DIAMOND

Adresa
Rohanské nábř. 657, Karlín, 186 00 Praha 8 .
Realizace
2004 — 2007
Titul
stavba roku 2007
Počet bytů
230
Veřejná doprava u rezidence
tramvajové stanice (Křižíkova, č. linky 3, 8, 24 a 92)
metro B Křižíkova

O rezidence River Diamond lze říci, že jde o královnu „diamant“ rezidencí v pražském Karlíně. River Diamond je rezidenční palác, který spolu se sousedícími monumenty budov vytváří ojedinělou část vltavského nábřeží. Rezidence je tvořena uzavřeným blokem ve tvaru U, který je otevřen severním směrem k řece Vltavě. Zásadní prezentací této rezidence je její venkovní vzhled, který je tvořen skvostnou abstraktní kombinací pískovce, mědi a větších a menších zasklených ploch.

Hlavní vstup do rezidenční části vede přes 24hodinovou recepci, která zajišťuje bezpečnost a služby svým klientům. Za recepcí se nachází soukromá zahrada, která je k dispozici pouze obyvatelům této rezidence. Zahrada je navržena v jednoduchém japonském stylu v kombinaci vodních ploch, vodotrysků, vzrostlé a nízké zeleně, balvanů a cestiček. Ze strany átria část zahrady využívají i mezonetové byty jako privátní předzahrádky. Od vnějších parkových ploch komplexu je zahrada oddělena větší vodní plochou, která uzavírá tvar rezidence.

Všechna nadzemní tvoří 230 bytových jednotek. Bytové jednotky v posledním podlaží jsou propojeny se střešní krajinou a ta je tak využívána z velké části jako střešní terasy s vlastním posezením a zelení, podle individuálních představ klienta. Je zde možné pěstovat bylinky, bavit se s přáteli, grilovat, relaxovat nebo si užívat čas v jacuzzi. Díky poloze této rezidence jsou zde ojedinělé výhledy nejen na řeku Vltavu, ale i na Prahu, Pražský hrad aj. Dvě podzemní podlaží slouží pro parkování s příjezdem buď přímo z Rohanského nábřeží (návštěvníci), nebo ze společného podzemního tunelu v rámci komplexu. Bydlení v River Diamond znamená dokonalost moderního pohodového bydlení využívající nadstandartních služeb a výhod. Kromě 24hodinové recepce, lze využít úklidové služby, čistírnu, kavárny a malé obchody přímo ve vnějším prostoru komplexu. Poloha rezidence spojuje výhody bydlení v centru s klidem nábřeží. Dvě minuty trvá cesta do nejbližšího tenisového klubu, fitness centra nebo k cyklostezce vedoucí podél řeky, za pět minut dojdete ke stanici metra nebo na golfové hřiště, do deseti minut jste autem kdekoliv v centru města. V lokalitě lze najít nespočet restaurací různého druhu, bister, kaváren, škol, školek, kadeřnictví, obchodů a trhů. Nelze zapomenout ani na dostatečné kulturní vyžití v podobě koncertních sálů, divadel, památek a volnočasových aktivit jako je sport nebo jen příjemná relaxace v parcích.