Cornlofts Šaldova

Adresa
Šaldova 219, Praha 8- Karlín
Realizace
2008 – 2009
Počet bytů
118
Veřejná doprava u rezidence
tramvajové stanice (Křižíkova, č. linky 3, 8, 24 a 92)
metro B Křižíkova

Cornlofts Šaldova je projekt, který vznikl doslova díky proměně budovy bývalé sýpky z 60. let 19. století. Na této moderní přeměně se podílelo světoznámé vídeňské architektonické studio Baumschlager – Eberle ve spolupráci s ateliérem Pavla Hniličky.

Součástí projektu jsou dvě budovy, jedna rekonstruovaná, ve které vznikly byty převážně loftového stylu a novostavba, ve které se postavily jednopatrové luxusní byty.

„Loftové bydlení“ vzniká přestavbou industriálních objektů na velkoprostorové nečleněné byty a patří mezi alternativní nadstandardní ateliérové bydlení, které se samo o sobě stalo trendem a životním stylem. Cornlofts Šaldova nabízí celkem 105 luxusních bytů, z nichž část je loftového charakteru v zrekonstruované historické budově a novostavbě se soukromými střešními terasami pro byty v nejvyšším podlaží. Mezi oběma budovami vznikla soukromá zahrada, určená pro odpočinek jejich obyvatel. Pro rezidenty a majitele bytů je k dispozici podzemní parkování v garážích se sklepními prostory. O bezpečnost se stará 24hodinová ostraha a kamerový systém. Budovy jsou opláštěny skleněnou fasádou s potiskem, která umožňuje regulovat míru intimity na lodžiích a v obytných místnostech.