Karolína Plazza I

Adresa
Sokolovská, 186 00 Praha 8-Karlín
Realizace
2018
Počet bytů
150
Veřejná doprava u rezidence
tramvajové stanice (Křižíkova, č. linky 3, 8, 24 a 92)
metro B Křižíkova

Karlín je vyhledávanou pražskou čtvrtí, která spojuje funkce administrativní, obchodní ale také obytné. Ideálním propojením těchto funkcí je rezidence Karolina Plazza. Tato rezidence vyznačuje důmyslné propojení moderního bydlení s vynikající polohou v širším centru Prahy. Karolinu Plazzu tvoří tři bytové domy v blízkosti Metra B mezi ulicemi Sokolovská a Křižíkova, které rezidence šikovně propojují.

V rezidenci vzniklo 150 bytových jednotek. Jednotky se stávají z rozmanité struktury bytů od 1+kk po 4+kk (obytné plochy 27m2 až 179m2) o různých půdorysech. Všechny byty o velikosti 2+kk, 3+kk a 4+kk mají již v ceně zahrnuté garážové stání, které se nachází v podzemních garážích objektu. Všechny byty jsou provedeny ve vysokém standardu, tak aby poskytly pohodlí i tomu nejnáročnějšímu klientovi. Součástí většiny bytů je příjemný doplněk v podobě balkonu nebo terasy, která poslouží k příjemné relaxaci nebo trávení volného času s přáteli.  Další snahou bylo ušetřit obyvatelům rezidence náklady spojené s bydlením – proto je celý dům postaven jako energeticky velmi úsporný a splňuje třídu energetické náročnosti B. Ve všech bytech jsou použity vstupní protipožární dveře v bezpečnostní třídě 3 a vnitřní laminátové dveře. Celý komplex je hlídán kamerovým systémem.

V prvním podlaží domu se nachází průchozí pasáž s obchodními prostory (wellness a spa, fitness, restaurace, salon krásy, kavárny, supermarket Lidl aj.), druhé podlaží slouží kancelářím a od třetího podlaží nahoru je rezidenční bydlení. Zelený vnitroblok komplexu přímo vybízí obyvatele k procházkám a klidnému odpočinku v srdci velkoměsta. Tento vnitroblok zároveň propojuje známé ulice Křižíkova a Sokolovská. Parkovací stání jsou situována v podzemních podlažích a znamenají komfort parkování přímo v centru. Zde se nachází i myčka aut. Garážová vrata jsou vybavena elektrickým pohonem a dálkovým ovládáním.

Zastávku tramvají 3, 8, 52 a metro B “Křižíkova“ najdete přímo u rezidence, autobusové nádraží Florenc a Hlavní nádraží jsou v dostupnosti několika minut. Cesty autem usnadňuje snadný nájezd na magistrálu. Díky lokalitě jsou v bezprostřední blízkosti kavárny, restaurace, květinářství, školy, školky, banky, pošty, potřebné úřady, doktor ale i pražské památky jako např. Karlínské náměstí či Vítkov.