Port Karolina

Adresa: Rohanské nábř. 27, 186 00 Praha 8-Rohanský ostrov

Realizace: 2019 – 2022

Počet bytů: 580

Veřejná doprava u rezidence: tramvajové stanice (Křižíkova, č. linky 3, 8, 24 a 92), metro B Křižíkova

Port Karolina je projekt, který roste přímo na břehu řeky Vltavy. V jeho rámci vyroste 580 nových bytů ve čtyřech nových domech, které se pyšní energetickým štítkem kategorie B. Novostavby vycházejí z moderní minimalistické architektury a jsou umístěny na klidném nábřeží a tak se snadno nový obyvatelé zamilují do výhledu na řeku, na Holešovice a Hradčany. Architektonicky je projekt uspořádán do dvou zalamovaných linií, paralelních s tokem řeky Vltavy a přilehlou cyklostezkou s pěší zónou.

V bytovém komplexu Port Karolina jsou ateliéry 1+kk až velkoplošné byty 5+kk, které budou vlastnit lodžie a terasy. Různé dispozice od 29 m2 do 251 m2 nabídnou dostatek prostoru i pro velkou rodinu. Součástí bytů jsou i parkovací místa v podzemních garážích. Příjemným bonusem pro obyvatele bude zajisté park, který zajistí dostatek klidu i z druhé strany projektu. Developer je firma Skanska Home Center.

Díky poloze této rezidence má každý její obyvatel možnost bydlení v přírodě a přitom v centru. Karlín je totiž centrum veškerého dění jak kulturního, gastronomického tak sportovního a zajišťuje plnou občanskou vybavenost a pestrobarevnou škálu služeb, jak soukromého rázu jako jsou restaurace, kavárny, kadeřnictví, wellness aj. tak veřejného, kam lze zařadit místní školy, úřady, pošty, banky a jiné.  V bezprostřední blízkosti rezidence se nachází tramvajové a autobusové zastávky a o pár metrů dál metro se stanicí Křižíkova