Rohan City

Adresa: Rohanské nábř., Praha 8 – Karlín
Realizace: 2021 – 2023 I.etapa
Veřejná doprava u rezidence: metro B Invalidovna/Křižíkova

ROHAN CITY – I.etapa
Představujeme Vám nový bytový komplex jménem Rohan City od společnosti Sekyra Group, který je naším smluvním partnerem. Tato I.etapa Rohan City bude postavena a zkolaudována roku 2023, další etapy jsou plánované za 4 až 6 let.
Součástí výstavby první etapy projektu Rohan City jsou 4 bytové domy ve dvou různých sekcích označených jako Riviéra Karlín a Diamanty Karlín.
Riviéra Karlín od architektů Ing. arch. Moniky Čížkové a Ing. arch. Petra Vacka, EBM Group.
Diamanty Karlín od architektky a designérky Evy Jiřičné, členky Royal Academy of Arts.

Bytové domy s označením B1 a B2 vyznačují domy RIVIERA Karlín a domy B5 a B6 DIAMANTY Karlín.
Zároveň tento komplex budov je řešen tak aby si budovy vzájemně nestínily.

Domy zaujmou nejen tvarem, poskytnou svým obyvatelům veškeré výhody jedné z nejpopulárnějších čtvrtí Prahy.
Všechny sekce z jižního průčelí odstíní od ruchu ulice dvojice kancelářských budov s obchodním parterem. Severní část bude volně přecházet v pěší promenádu podél břehu řeky Vltavy. V samotném prostoru mezi bytovými domy vznikne moderní a příjemné prostředí s plochami pro relaxaci, veřejnou zeleň.
Bytový komplex bude mít charakter městských domů, jenž vychází z tradic Karlína. Kombinuje vysoký standard moderního bydlení s atmosférou rodinné lokality. Uliční prostor zpříjemní velkoryse řešené zelené plochy. Navíc rezidentům bude přístupná soukromá zahrada, aby i uvnitř živé městské čtvrti vždy našli klidné prostředí pro odpočinek.
V blízkosti domu vznikne i nové, bohatě vybavené dětské hřiště. Zároveň s projektem Rohan City, vznikne nový park mezi cyklostezkou a řekou. Hlavní město Prahy zde počítá se zvelebením území mezi řekou a stezkou, z kterého vznikne relaxační a rekreační zóna. V rámci protipovodňových opatření zde město uvažuje i o vybudování nového říčního kanálu.

Ekologické zároveň úsporné
Domy mají průkaz energetické náročnosti B a splňují tak veškeré standardy na velmi úsporný provoz a šetrnost vůči životnímu prostředí při zachování přiměřeně nízkých provozních nákladů. Ekologicky citlivá i ekonomicky výhodná řešení, která myslí na budoucnost, jsou jedním z poznávacích znamení všech objektů projektu Rohan City.

Skvělá dostupnost
Blízkost centra Prahy patří mezi hlavní benefity nově vznikající čtvrti, která je skvěle dostupná automobilovou i městskou hromadnou dopravou, tramvají či metrem ze stanice Invalidovna. Zastávky MHD budou pro nové rezidenty v docházkové vzdálenosti. Téměř u vchodu do domu bude i cyklostezka, po které se na kole za pár minut pohodlně podél řeky Vltavy dostanete do centra města i do pražské ZOO. Ožije i nový velkoryse pojatý bulvár Rohanské nábřeží.